Nůž TAMON - velitelství a 4. brigáda rychlého nasazení
Kód produktu: V2402013
Popis produktu
Nůž TAMON - velitelství a 4. brigáda rychlého nasazení
Bojový nůž TAMON
Bojový nůž TAMON vznikl z iniciativy velitelství 4. brigády rychlého nasazení. Hlavním cílem projektu je nabídnout vojákům 4. brigády rychlého nasazení zcela nový taktický nůž, který bude nejen doplňkem výzbroje, ale současně i připomínkou třicátého výročí vzniku brigády.
Když v roce 1994 brigáda vznikla, jejím motivačním heslem byl slogan „TAM, KDE JINÍ NESTAČÍ“. Brigáda také nese čestný název „OBRANY NÁRODA“. Propojením motivačního sloganu a čestného názvu brigády tak vznikl i samotný název nože.
Nůž má čepel vyrobenou z oceli Böhler N690, která patří mezi významné nožířské ocele s velkou řezivostí a odolností proti poškození i korozi. Garantovaná tvrdost je 57-60 HRC. Držadlo je tvořeno z materiálu CANVAS MICARTA – BLACK / GREEN.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel Böhler N690 - povrchová úprava DLC
- Držadlo Canvas Micarta
- Konstrukce Full tang
- Kydexové pouzdro
Na návrhu nože se podíleli mjr. Hippík, velení brigády a firma Mikov s.r.o., která je současně výrobcem nože TAMON.
Velitelství brigády se také dohodlo s firmou Mikov, že pro zvýšení prestiže 4. brigády rychlého nasazení uvolní pro civilní trh variantu nože TAMON, která se bude lišit barvou střenek a pochvy.
Technické a designové parametry brigádního nože TAMON:
- Čepel s vyvýšeným hrotem vycházející z konstrukce útočného nože UTON, povrchově chráněná DLC
- Full tangový tvar nože doplněný o moderní prvky
- Ergonomické střenky z materiálu Canvas Micarta v barvě vzdáleně připomínající barvy na slavnostní nášivce brigády
- Každý nůž opatřen sériovým číslem a znakem brigády
- Pochva z kydexu je zelené barvy se znakem 4. brn
- Varianta pro civilní trh se liší černou barvou střenek a černou pochvou
- Každý nůž je vyroben s vysokým podílem ruční práce a prochází individuální kontrolou
- Záruční doba 7 let (nevztahuje se na běžné opotřebení nože a závady)
Parametry
| Délka nože | 285 mm |
| Délka čepele | 149 mm |
| Šířka čepele | 30,4 mm |
| Tloušťka čepele | 4,25 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 57-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | Micarta |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | KYDEX |
| Hmotnost včetně obalu | 0,25 kg |
| Výrobce: | Mikov |