nůž TAURUS - 73. tankový prapor
Kód produktu: V2003021
Popis produktu
nůž TAURUS - 73. tankový prapor
TAURUS
nůž s pevnou čepelí je speciální číslovanou edicí, která vznikla ve spolupráci s Velením takového praporu Armády České republiky a autorem bojových nožů Romanem Hippíkem.
Popis a vlastnosti nože:
Velení tankového praporu Armády České republiky si přálo mít vlastní typ nože, který by u jeho nositelů symbolizoval příslušnost a hrdost k tomuto výjimečnému typu vojska a tak vznikl skutečný unikát - nůž s nadčasovými parametry, který bude patřit k ozdobám každého vojáka tankového praporu.
Nůž je vyroben v černém odstínu pro maskující účinek, je opatřen logem MIKOV, RH a sériovým číslem.
Parametry čepele:
- Čepel je vyrobena z oceli Bőohler N690 kalené na tvrdost 57-60 HRc
- Opatřena spodním i horním výbrusem
- Síla čepele je 4,5 mm
- Délka spodního ostří 123 mm
- Délka horního ostří 31 mm
- Hřbet čepele je zdrsněn pro usnadnění jemné práce
- Hrany čepele jsou sraženy pro pohodlný úchop
- Čepel plynule přechází do ostatních dílů nože
- Tvar u špičky nože symbolizuje přední část tanku při pohledu z boku
- Povrchová úprava DLC (uhlík podobný diamantu), před nanesením je čepel pískovaná pro matný povrch
Parametry držadla:
- Délka držadla 128 mm
- Vyrobeno ze 2 střeněk z černého materiálu G10, každá o síle 8,5 mm
- Robustní držadlo o síle 22 mm
- Střenky strojně obrobeny do tvaru šestihranu
- Tvar umožňuje pevný úchop v klasickém i reverzním držení nože
- Šestiboký tvar symbolizuje čep spojující články tankového pásu
- Přední část držadla symbolizuje přední blatník tanku při pohledu z boku
Další vlastnosti:
- Patice je vyrobena ze součásti tanku, která slouží jako upevňovací čep pásu ve tvaru 6-ti hranu
- Materiál patice je velmi tvrdý a houževnatý, obrábětelný pouze elektroerozivní metodou
- Patice lze použít pro některé úderné práce
- Spojovací materiál tvoří tři závitová pouzdra o průměru 5 mm a šest šroubů M4 s kuželovou hlavou pro klíč IMBUS
- Kydexové pouzdro je v ceně nože
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel z nerezové oceli Bőhler N690
- Povrchová úprava čepele DLC – matný a odolný povrch
- Konstrukce Full tang – čepel prochází celou rukojetí pro maximální pevnost a spolehlivost
- Kydexové pouzdro v ceně
Verze nože Taurus:
Nůž nabízíme ve dvou verzích:
Verze T0:
- Pro objednání této verze uveďte v objednávce poznámku a čestné prohlášení o příslušnosti k 73. tankovému praporu AČR
- Na čepel lze nechat vygravírovat libovolný text dle přání (hodnost, jméno, příjmení, datum apod.)
- Speciální snížená cena
- Přednostní termín dodání
- Zadní kování vyrobeno ze speciální oceli používané na čepy spojující články tankového pásu
- Na zadním kování je znak tankového praporu – dva zkřížené meče s vřetenem
Verze T1:
- Možnost nechat na čepel vygravírovat libovolný text dle přání kupujícího
- Na zadním kování je znak tankových jednotek
Parametry
| Délka nože | 254 mm |
| Délka čepele | 126 mm |
| Šířka čepele | 40 mm |
| Tloušťka čepele | 4,5 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 57-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | G10 |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | KYDEX |
| Hmotnost včetně obalu | 0,31 kg |
| Výrobce: | Mikov |