Záchranářský nůž RESCUE 4dílný 246-NH-4
Kód produktu: V512171
Zkratka produktu: 246-NH-4
Popis produktu
Záchranářský nůž RESCUE 4dílný 246-NH-4
Záchranářský nůž RESCUE 246-NH-4 je vyhazovací, automatický nůž určený pro rychlou akci v krizových situacích. Jednou z mnoha výhod nože je, že vychází z konceptu nože PREDATOR a dá se tak rychle otevřít jednou rukou.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel 420 (52-55 HRc) - speciální ostří, trhací háček
- Střenky - odolný plast
- Řezák skla
- Otvírák korunkových uzávěrů
- Odstraňovač izolace vodičů
- Kladívko
- Klip
Popis a použití:
Nůž má záchranářskou čepel z materiálu 420, která má speciální ostří na řezání nestandardních materiálů (pásy, guma, slabší vodiče), trhací háček sloužící k bezpečnému přeříznutí bezpečnostního pásu ve vozidle. Záchranářský nůž RESCUE je koncipován nejen jako nástroj pro profesionální nasazení složkami Integrovaného záchranného systému, ale i pro běžný život, kdy se můžeme dostat do svízelné situace (například při autonehodě).
Testování a doporučení:
Nůž RESCUE byl podroben náročným zkouškám specializovanými i běžnými složkami Hasičského záchranného sboru České republiky a vyhodnocen jako výborný pomocník. Nůž RESCUE je doporučen jako základní výbava každého záchranáře a užitečný pomocník pro mimořádné události v civilním životě.
Konstrukce a ergonomie:
Robustní konstrukce nože RESCUE je zárukou jeho vysoké odolnosti a manipulaci s ním usnadňuje ergonomický tvar a zdrsnění střenek. Praktický klip umožňuje bezpečné nošení nože a žlutá barva napomáhá jeho snadnému nalezení.
Speciální vlastnosti čepele a další vybavení:
Speciální čepel zajišťuje vysokou řezivost popruhů ze syntetických vláken (například bezpečnostní pásy automobilů), ale i jiných materiálů, které je třeba přeříznout při zásahových akcích. Trhací háček rozšiřuje použití čepele například o možnost přetržení měděného vodiče. Oblé zakončení čepele je důležitým bezpečnostním prvkem pro manipulaci s nožem.
Materiály a bezpečnostní prvky:
Střenka nože je ze žlutého plastu ABS a má ergonomický tvar, perfektně padnoucí do ruky. Řezák skla je v otevřeném stavu spolehlivě zajištěn pojistkou linerlock. Jeho revolverová hlava je standardně osazena šesti kameny pro řezání běžného skla. Řezák je doplněn otvíračem korunkových uzávěrů a odstraňovačem izolace vodičů.
Kladívko a multifunkční použití:
Kladívko na vytloukání skla je opatřeno otvorem pro provlečení závěsné šňůry. Po jeho vyklopení je navíc připraven nástroj určený k otevírání rozvodových skříní či dvířek hlavního uzávěru plynu.
Parametry
| Délka nože | 137 mm |
| Délka čepele | 91 mm |
| Šířka čepele | 23 mm |
| Tloušťka čepele | 2,6 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 52-55 HRc |
| Materiál držadla - střenek | plast |
| Počet dílů nože | 4 |
| Pouzdro | klip |
| Hmotnost včetně obalu | 0,25 kg |
| Výrobce: | Mikov |