Lovecký nůž JELEN 370
Zkratka produktu: 370-XP-3
Materiál střenky
Popis produktu
Lovecký nůž JELEN 370
Lovecká dýka JELEN
Lovecká dýka JELEN je tradiční český lovecký nůž, který je mezi myslivci vysoce ceněn pro svou spolehlivost. Jedná se o robustní a propracovaný nástroj s pevnou čepelí. Čepel má tvar zavazáku (nůž určený pro zápich) a je vyrobena z kvalitní nerezové oceli 440A s tvrdostí 54-57 HRc. Rukojeť se vyrábí ve variantě: jelení paroh, buvolí roh.
Unikátním prvkem je rukojeť, která v sobě skrývá praktickou pilku a párák, což z dýky dělá multifunkční nástroj pro vyvrhování a zpracování zvěře. Standardně se dýka dodává s kvalitním koženým pouzdrem.
Klíčové vlastnosti nože:
- Nerezová ocel 440 A
- Pilka a párák
- Kožené pouzdro v ceně
Dýka je vhodná nejen pro lovce, ale i pro náročné táborníky a sběratele tradičních českých výrobků.
Parametry
| Délka nože | 255 mm |
| Délka čepele | 128 mm |
| Šířka čepele | 22 mm |
| Tloušťka čepele | 3,8 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 440 A |
| Tvrdost čepele | 54-57 HRc |
| Materiál držadla - střenek | paroh, buvolí roh |
| Počet dílů nože | 3 |
| Pouzdro | kožené pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0,27 kg |
| Výrobce: | Mikov |