Lovecký nůž LES široký - 398
Zkratka produktu: 398-ND-13/B
Materiál střenky
Popis produktu
Lovecký nůž LES široký - 398
Lovecká dýka LES patří mezi nejoblíbenější a je naprostou klasikou mezi loveckými noži společnosti Mikov s.r.o. Lovecká dýka řady 398 LES je vyráběna ve dvojím provedení šířky čepele a to typ A (užší čepel) a typ B (širší čepel). Čepel dýky je vyrobena z kvalitní nerezové oceli typ 420 s tvrdostí 53-56 HRc. Hřbet čepele je ke hrotu lehce svažitý a do dvou třetin délky je zbroušený. Ocel čepele prostupuje také celou rukojetí. Nůž je vybaven předním kováním z masivní oceli, které dodává ukazováčku stabilní oporu. Střenky se vyrábí ve variantě: exotické dřevo Palisandr Santos, jelení paroh, buvolí roh. Lovecká dýka LES je standardně dodávána s koženým pouzdrem.
Klíčové vlastnosti nože:
- Kvalitní nerezová ocel 420 (53-56 HRc)
- Masivní kování
- Robustní tvar
Kožené pouzdro - praktické pro přenášení i skladování
Parametry
| Délka nože | 265 mm |
| Délka čepele | 130 mm |
| Šířka čepele | 38 mm |
| Tloušťka čepele | 3,6 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 53-56 HRc |
| Materiál držadla - střenek | dřevo, paroh, buvolí roh |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | kožené pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0,29 kg |
| Výrobce: | Mikov |