Nůž BISON
Kód produktu: V2004032
Popis produktu
Nůž BISON
BISON
nůž je speciální bojový a pracovní nůž používaný Armádou České republiky a byl vyvinut jako moderní nástupce legendárního armádního nože UTON vz. 75. Čepel je vyrobena z velmi kvalitní nerezové oceli Bőhler N690 s tvrdostí 58-60 HRc a povrchovou úpravou DLC. Držadlo je vyrobeno z materiálu G10. Nůž je určen pro široké spektrum úkolů, od bojového použití až po běžné polní a spojovací práce.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel Bőhler N690
- Držadlo G10
- Konstrukce Full tang
- Kydexové pouzdro
Bojový nůž BISON není určen široké veřejnosti. Je vyráběn pouze pro příslušníky jednotky BIS.
Parametry
| Délka nože | 230 mm |
| Délka čepele | 120 mm |
| Šířka čepele | 38,5 mm |
| Tloušťka čepele | 4,8 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 58-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | G10 |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | KYDEX |
| Hmotnost včetně obalu | 0,29 kg |
| Výrobce: | Mikov |