Nůž pro aktivní zálohy
Kód produktu: V2004031
Popis produktu
Nůž pro aktivní zálohy
Nůž AZD
je navržen pro maximální odolnost v extrémních podmínkách. Nejde o multifunkční nástroj na krájení buřtů, ale o čistokrevný bojový a vyprošťovací nástroj.
Čepel
- je vyrobena z kvalitní nerezové oceli 14260 s tvrdostí 58 HRc a povrchovou úpravou DLC
- na hřbetu čepele má agresivní zářezy pro řezání lan, popruhů či plastových pout
Konstrukce
- full-tang konstrukce - ocel prochází celou délkou rukojeti, což zajišťuje, že se nůž nezlomí ani při páčení
- rukojeť je vyrobena z kožených kroužků
- výrazná oboustranná záštita chrání ruku před sklouznutím na ostří při silném bodu
- patka rukojeti bývá zakončena ocelovým hrotem (hruškou), který slouží k rozbíjení skla nebo jako úderová plocha
Určení
Nůž není určený široké veřejnosti, je vyráběn pouze pro příslušníky jednotky 121. Strážní rota Aktivních Záloh Středí Čechy.
Parametry
| Délka nože | 290 mm |
| Délka čepele | 160 mm |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | kožené kroužky |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | kožené pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0 kg |
| Výrobce: | Mikov |