Nůž UTON - rukojeť palisander 392-ND-1
Kód produktu: V1806840
Zkratka produktu: 392-ND-1
Popis produktu
Nůž UTON - rukojeť palisander 392-ND-1
Dýka
UTON 362-ND-1 je legendární český armádní nůž, který se začal vyrábět v 70. letech a dodnes ho používá Armáda České republiky a Policie České republiky. UTON byl původně navržen pro průzkumníky, parašutisty a letce. Je známý svou jednoduchou, ale odolnou konstrukcí a spolehlivostí.
Čepel nože je vyrobena z nerezové oceli 420 s tvrdostí 53-55 HRc, délkou 140 mm a má klínový výbrus, na pohledové straně je vyraženo číslo 0007. Držadlo nože je vyrobeno ze dřeva. Kožené pouzdro je součástí balení.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel 420
- Držadlo dřevo
- Odolná konstrukce
Tento UTON je dodáván včetně koženého pouzdra a dřevěné dárkové krabičky DDK2.
Parametry
| Délka nože | 250 mm |
| Délka čepele | 140 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 3,7 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 52-55 HRc |
| Materiál držadla - střenek | dřevo |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | kožené pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0,85 kg |
| Výrobce: | Mikov |