Zavírací nůž ELIPT
Kód produktu: V1801721
Popis produktu
Zavírací nůž ELIPT
ELEGANTNÍ I PRAKTICKÝ nůž, jednoduše Elipt, je moderní zavírací nůž, který představuje výrazný posun značky směrem k současným trendům v oblasti EDC (každodenního nošení).
Čepel je dolnošpičatá se spodním výbrusem z oceli D2 v provedení stonewash. Tato ocel má vyšší obsah chromu a uhlíku, což čepeli dává vysokou odolnost proti opotřebení. Její tvrdost je 63 HRc.
Funkce otevírání tvoří flipper pro rychlé a bezpečné otevírání jednou rukou. Na horní hraně čepele je odlehčovací otvor, který zjednodušuje obouručné otevírání například v rukavicích, což umožňuje použití pro praváky i leváky.
Mechanismus a bezpečnost:
- Čepel je uložená na kuličkových ložiscích, která zaručují plynulý chod při silném utažení střenek bez nežádoucí vůle.
- Pojistka typu linerlock zajišťuje čepel v otevřeném stavu a je vhodná pro praváky i leváky.
- Kulička na pojistce slouží k uzamčení čepele v zavřeném stavu a zabraňuje samovolnému otevření.
Střenky jsou vyrobeny obráběním z lehkého a odolného duralu s povrchovou úpravou ELOX, která je chrání před povětrnostními vlivy a poškrábáním. Umístěné na ocelových příložkách, mají ergonomický tvar pro komfortní úchop praváků i leváků.
Konstrukce nože ELIPT je robustní a pevná bez nežádoucích vůlí, vyniká přesným slícováním. Nůž je osazen oboustranně přestavitelnou opaskovou sponou.
Klíčové vlastnosti nože:
- Nástrojová ocel D2 (60-63 HRc) s povrchovou úpravou stonewash
- Otevírání jednou rukou
- Rukojeť z lehkého duralu s povrchovou úpravou ELOX, ergonomický tvar
- Klip: přestavitelná opasková spona vhodná pro praváky i leváky
Parametry
| Kusů v balení | 1 ks |
| Barevné provedení | modrá |
| Délka nože | 120 mm |
| Délka čepele | 95 mm |
| Šířka čepele | 26 mm |
| Tloušťka čepele | 3,2 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel D2 |
| Tvrdost čepele | 63 HRc |
| Povrchová úprava čepele | STONEWASH |
| Materiál držadla - střenek | dural + elox |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | klip |
| Typ pojistky | linerlock |
| Hmotnost včetně obalu | 0,25 kg |
| Výrobce: | Mikov |